بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

عرضه اولیه فروی

روز سه شنبه، هشتم بهمن ماه سال جاری، بازار سرمایه ایران میزبان یک عرضه اولیه دیگر خواهد بود. شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی» ۶۰ میلیون سهم خود را عرضه خواهد کرد. حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم بوده و دامنه قیمتی آن در ثبت سفارش، از مبلغ ۱۳،۷۰۰ تا مبلغ ۱۴،۰۰۰ ریال تعیین شده است. حداکثر میران نقدینگی رای هر شخص حقیقی ۱.۴۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و اگر یک میلیون کد در این عرضه شرکت کنند، به هر کد ۶۰ سهم معادل ۸۴۰.۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

شرکت ذوب روی اصفهان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۳ آبان ماه با نماد معاملاتی "فروی" در گروه فلزات اساسی گروه تولید فلزات گرانبهای غیر آهنی به عنوان صد و بیست و یکمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

عرضه اولیه فروی

شرکت ذوب روی اصفهان

شرکت ذوب روی اصفهان در تیرماه ۱۳۷۷ بوسیله متخصصین داخلی و با سابقه صنعت روی کشور و با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه صادرات غیر نفتی در زمینی به مساحت ۴۰،۰۰۰ مترمربع و زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در جوار شرکت باما تاسیس گردید. در این شرکت کنسانتره روی با روش هیدرومتالوژی ابتدا به ورق و سپس به شمش روی تبدیل شده و عمدتا به خارج ازکشور صادرمیگردد. ظرفیت تولید این شرکت پس از اجرای طرح توسعه ۱۵۰۰۰ تن در سال میباشد. در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر در این کارخانه مشغول بکار میباشند .مصرف عمده شمش روی در گالوانیزاسیون فلزات ، آلیاژها ، پلاستیک سازی و باطری سازی میباشد. واحد توليد كارخانه ذوب روي اصفهان از ۴ بخش اصلي تولید کنسانتره، محلولسازي، الكتروليز و ريخته گري تشكيل شده است .

تحلیل بنیادی فروی

درآمدها

شرکت ذوب روی اصفهان در شش ماه نخست سال جاری توانسته که از محل درآمدهای عملیاتی، ۷۲ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان درآمد داشته باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تنها ۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

همچنین بهای تمام شده برای کسب این میزان درآمد عملیاتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۶ درصد رشد داشته که نشان می‌دهد افزایش هزینه‌های تولید برای این شرکت، همپا با رشد درآمدها نبوده است. در همین راستا سود عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افتی ۲۵ درصدی، ۳۱ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان به ۲۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

سودآوری

سود ناخالص فروی در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۲۴ میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان بوده که در مقایسه با شهریور سال ۹۷ افتی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

سود خالص این شرکت در شش ماه نخست سال با افتی ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۲۷ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان در پایان شهریور ۹۷، به ۲۱ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان در انتهای ششمین ماه سال جاری رسیده است.

در نتیجه، سود خالص هر سهم برای شش ماهه ابتدایی امسال ۳۵ تومان بوده که نسبت به شش ماهه سال گذشته، ۲۲ درصد کاهش داشته است.

سود انباشته این شرکت در پایان شش ماه نخست سال گذشته، رقمی بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان بود که با افتی ۴۴ درصدی، به ۵۹ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان در پایان شهریور ماه سال جاری رسیده است.

تسهیلات

شرکت ذوب روی اصفهان که در طول ۱۲ ماه سال گذشته، ۲۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بابت دریافت تسهیلات هزینه کرده بود، در شش ماه نخست امسال برای این مساله ۷۴۶ میلیون تومان هزینه کرد.

در همین راستا، تسھیلات دریافت شده در سال جاری، به صورت ٧٠ درصد فروش اقساطی و ٣٠ درصد عقد سلف از بانک توسعه صادرات اخذ شده بود که در مهر ماه سال جاری تسویه شد. همچنین این شرکت قصد دارد که تسھیلاتی را به مبلغ ١۵٠ میلیارد ریال از بانک توسعه صادرات دریافت کند.

دارایی‌ها

فروی در شش ماه نخست سال جاری، ۵۷ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان دارایی ثابت مشهود را ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۶۴ درصدی داشته است.

شرکت ذوب روی اصفهان در نیمه نخست سال رقم ۹۷ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان را برای موجودی مواد و کالای خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

موجودی نقد

موجودی نقد فروی در انتهای شهریور ماه سال جاری با افتی ۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۴۵ میلیارد و ۹۰۲ میلیون تومان در شهریور ۹۷، به ۹ میلیارد و ۱۴۷ میلیون تومان در پایان شش ماهه نخست سال جاری رسیده است.

بدهی‌ها

مجموع بدهی‌های این شرکت در پایان شهریور ماه سال جاری به رقم ۸۱ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۱۸۱ درصدی داشته است.

برنامه‌ها

همچنین این شرکت برنامه ساخت دو واحد ھوی مدیا جھت تامین مواد اولیه تولید شمش روی را در برنامه‌های خود دارد که در سال ١٣٩٩ راه اندازی خواھد شد.

طبق گزارش مدیران شرکت، شرکت ذوب روی اصفهان قصد دارد که با توجه به دستورالعمل حاکمیت شرکتی، ۲۱ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۷۸ سهم شرکت باما را عرضه کند.

صورت های مالی ماهانه

✅ذوب روي اصفهان در دی ماه مبلغ ۱۴۹.۹ ماه میلیارد ریال فروش داشته است. که نسبت به آذر ماه ۸۶ درصد کاهش داشته است.

✅میانگین فروش ماهانه برای ده ماه اول سال جاری ۲۵۸.۶ میلیارد ریال بوده است. میانگین فروش ماهانه سال پیش ۱۶۰.۶ میلیارد ریال بوده است که پیشرفت ۶۱ درصدی را نشان میدهد.

✍️در دی ماه شرکت ۸۲۷ تن شمش روي تولید و ۵۰۳ تن فروش داشته است. نرخ فروش این محصول نسبت به ماه قبل ۵ درصد افزایش داشته است. فروش دی ماه شرکت در سطح هشت ماهه ابتدایی سال میباشد و در آذر ماه شرکت با افزایش فروش مواجه شده و ۸۱۲ تن شمش روی تولید و ۴,۱۳۴ تن فروش داشته است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

938,557

1.34%

1,29M

88,418B

13.18M

فرابورس

10,864

0.35%

975,032

43,697B

2.64M

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه وپویا

عرضه اولیه وپویا

پنج شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۹

وپویا نام عرضه اولیه ای است که گفته می شود احتمالا در روزهای نزدیک و حتی شاید قبل از عرضه اولیه غزر در بازار سرمایه عرضه شود. بعد از لغو عرضه اولیه غزر که قرار بود روز ۷ خرداد ماه بهمراه عرضه اولیه آریا وارد بازار سهام شود، پیش بینی می شد که بزودی غزر به عنوان ششمین عرضه اولیه سال ۹۹ وارد بازار سهام شود اما با درصد بالایی این احتمال وجود دارد که عرضه اولیه وپویا جای آن را بگیرد و برای عرضه در بازار بورس پیش دستی کند.

شرکت سرمایه گذاری پویا متعلق به سهامی عام است و مربوط به گروه های سرمایه گذاری و واسطه های مالی می باشد. وپویا در تاریخ ۹۹/۰۲/۱۷ در فرابورس درج نماد شده است و در صورتی که مراحل گزارش گیری تایید ناظر و تکمیل مدارک انجام شود بزودی شاهد عرضه این سهم در بازار بورس خواهیم بود.

بدینوسیله به اطلاع میرساند شرکت سرمایه گذاری پویا (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ بعنوان دویست و پانزدهمین نماد معاملاتی(شصتمین شرکت در بازار اول ) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد وپویا درج گردید. سرمایه گذاری پویا در گروه سرمایه گذاری ها و زیر گروه سایر واسطه های مالی با کد ۵۶۹۹ ثبت شده است.

عرضه اولیه وپویا

شرکت سرمایه گذاری پویا

شرکت سرمایه‌گذاری پویا در تاریخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴ به صورت شرکت سهامى خاص تأسیس شده و طى شماره ۲۱۷۵۱۰ مورخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتى تهران به ثبت رسید و متعاقبا از تاریخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴، شروع به فعالیت نموده است. شرکت در تاریخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ و با شماره ۱۱۳۸۹ به عنوان نهاد مالی - شرکت سرمایه‌گذاری - نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. همچنین به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و مجوز شماره ۱۲۲/۱۱۶۸۲ مورخ ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسید. در حال حاضر، شرکت سرمایه‌گذاری پویا جزء واحدهاى تجارى فرعى شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر (سهامی خاص) است و واحد تجارى نهایى گروه، شرکت گروه توسعه اقتصادی تدبیر می‌باشد.

موضوع فعالیت اصلی شرکت سرمایه گذاری پویا

۱- سرمایه‌گذاری در سهام، سهم‌الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌پذیر را در اختیار نگرفته یا درآن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

۲- سرمایه‌گذاری در‌ سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق‌بهادار نمی‌دهد.

عرضه اولیه آریا

عرضه اولیه آریا

شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

عرضه اولیه #آریا

شرکت پلیمر آریا ساسول

❇ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۷ خرداد ماه

❇ تعداد کل عرضه: ۲۲۹ میلیون سهم

❇ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۱۰۰ سهم

❇ کف قیمت: ۶۵،۰۱۱ ریال

❇ سقف قیمت: ۶۵،۱۱۹ ریال

❇ حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۶۵۱ هزار تومان

در صورت شرکت ۳.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۵۳ سهم به قیمت تقریبی ۳۴۵،۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه آریا

زمان عرضه اولیه آریا

افسانه اروجی معاون بازار فرابورس: از یک‌‎سو مدیران آریاساسول منتظر تغییر نرخ اتان (که روی قیمت‌گذاری سهام این شرکت تاثیرگذار است) هستند و از سوی دیگر شرکت فرابورس خواهان افزایش عرضه سهام آریاساسول در راستای نقدشوندگی و هدایت نقدینگی به سمت عرضه‌های اولیه است و مذاکراتی را با مدیران این شرکت انجام داده‌ایم.

به گفته معاون بازار فرابورس در صورت موافقت مدیران آریاساسول، سهام این شرکت در روز عرضه اولیه بیشتر از ۵ درصد تعیین شده در بازار دوم فرابورس خواهد بود.

اروجی اظهار کرد: بنابراین با محاسبه زمان برای تغییر احتمالی نرخ اتان و به سرانجام رسیدن مذاکرات افزایش عرضه سهام به‌نظر می‌رسد زمان عرضه اولیه آریاساسول ۳۱ اردیبهشت‌ماه تعیین و آگهی شود.

آریا

بدینوسیله به اطلاع میرساند شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ بعنوان دویست و دوزادهمین نماد معاملاتی(یکصد و بیست و نهمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد آریا درج گردید. پلیمر آریاساسول در گروه محصولات شیمیایی و زیر گروه تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود با کد ۴۴۱۱ ثبت شده است.

 عرضه اولیه آریا

شرکت پلیمر آریاساسول (آریا)

وجود منابع عظیم گازی و نفتی در خلیج فارس که بخش عمده‌ای از آن نیز در حوزه گازی پارس جنوبی متمرکز گردیده است، موجب شد توجه مسئولین محترم نظام و در نهایت مدیریت محترم صنعت به بازیابی این منابع و سرمایه‌گذاری در منطقه پارس جنوبی معطوف شود. از این رو برنامه ساخت ۱۷ مجتمع پتروشیمی در این منطقه از کشور، در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت. در این راستا و با توجه به برنامه‌های استراتژیک تدوین شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واگذاری مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی به بخش خصوصی با گستردگی بیشتر دنبال شد. از اولین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه عسلویه در منطقه گازی پارس جنوبی، که به منظور ایجاد ارزش افزوده در منابع گاز ایجاد شد، طرح الفین نهم بود که اجرای آن به شرکت پلیمر آریاساسول واگذار گردید.

این طرح از مجموعه طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بود که فعالیت اولیه آن تحت مدیریت شرکت پتروشیمی پارس از اوایل سال ۱۳۷۹ آغاز و در ادامه، امور مربوط به قراردادهای اجرایی و تأمین منابع مالی آن از طریق فاینانس شروع شده بود. ولی در راستای سیاست‌های اقتصادی برنامه سوم و با توجه به اظهار علاقه شرکت SASOL از آفریقای جنوبی، جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های طرح الفین نهم، در تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۱۹ (آوریل ۲۰۰۲) تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ساسول آفریقای جنوبی (شعبه آلمان)، به امضاء رسید و بر مبنای آن واحد الفین و نیز دو واحد پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن متوسط و سنگین، از شرکت پتروشیمی پارس منفک و به عنوان یک مجتمع مستقل جهت اجرا به شرکت تازه تأسیس آریاساسول واگذار گردید، به این امید که این شرکت بتواند بهترین و برترین تولیدکننده پلیمر در سطح منطقه خاورمیانه محسوب گردد.

تحلیل نماد آریا

✅میزان فورش آریا در اسفند ماه ۱۰,۶۶۷ میلیارد ریال بوده است.

✅میزان درآمد در بهمن ماه ۸,۱۵۱ ‬ میلیارد ریال گزارش شده است.

✅آریا در دی ماه مبلغ ۱۰,۳۰۱ میلیارد ریال درآمد خالص داشته است.

✅میزان کل در آمد شرکت آریا ساسول در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۸۹,۸۴۱ میلیارد ریال می باشد که میانگین درآمد ماهانه در دوازده ماه مبلغ ۷,۴۸۶ میلیارد ریال می باشد.