بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

عرضه اولیه فروی

روز سه شنبه، هشتم بهمن ماه سال جاری، بازار سرمایه ایران میزبان یک عرضه اولیه دیگر خواهد بود. شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی» ۶۰ میلیون سهم خود را عرضه خواهد کرد. حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم بوده و دامنه قیمتی آن در ثبت سفارش، از مبلغ ۱۳،۷۰۰ تا مبلغ ۱۴،۰۰۰ ریال تعیین شده است. حداکثر میران نقدینگی رای هر شخص حقیقی ۱.۴۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و اگر یک میلیون کد در این عرضه شرکت کنند، به هر کد ۶۰ سهم معادل ۸۴۰.۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

شرکت ذوب روی اصفهان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۳ آبان ماه با نماد معاملاتی "فروی" در گروه فلزات اساسی گروه تولید فلزات گرانبهای غیر آهنی به عنوان صد و بیست و یکمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

عرضه اولیه فروی

شرکت ذوب روی اصفهان

شرکت ذوب روی اصفهان در تیرماه ۱۳۷۷ بوسیله متخصصین داخلی و با سابقه صنعت روی کشور و با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه صادرات غیر نفتی در زمینی به مساحت ۴۰،۰۰۰ مترمربع و زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در جوار شرکت باما تاسیس گردید. در این شرکت کنسانتره روی با روش هیدرومتالوژی ابتدا به ورق و سپس به شمش روی تبدیل شده و عمدتا به خارج ازکشور صادرمیگردد. ظرفیت تولید این شرکت پس از اجرای طرح توسعه ۱۵۰۰۰ تن در سال میباشد. در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر در این کارخانه مشغول بکار میباشند .مصرف عمده شمش روی در گالوانیزاسیون فلزات ، آلیاژها ، پلاستیک سازی و باطری سازی میباشد. واحد توليد كارخانه ذوب روي اصفهان از ۴ بخش اصلي تولید کنسانتره، محلولسازي، الكتروليز و ريخته گري تشكيل شده است .

تحلیل بنیادی فروی

درآمدها

شرکت ذوب روی اصفهان در شش ماه نخست سال جاری توانسته که از محل درآمدهای عملیاتی، ۷۲ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان درآمد داشته باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تنها ۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

همچنین بهای تمام شده برای کسب این میزان درآمد عملیاتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۶ درصد رشد داشته که نشان می‌دهد افزایش هزینه‌های تولید برای این شرکت، همپا با رشد درآمدها نبوده است. در همین راستا سود عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افتی ۲۵ درصدی، ۳۱ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان به ۲۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

سودآوری

سود ناخالص فروی در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۲۴ میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان بوده که در مقایسه با شهریور سال ۹۷ افتی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

سود خالص این شرکت در شش ماه نخست سال با افتی ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۲۷ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان در پایان شهریور ۹۷، به ۲۱ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان در انتهای ششمین ماه سال جاری رسیده است.

در نتیجه، سود خالص هر سهم برای شش ماهه ابتدایی امسال ۳۵ تومان بوده که نسبت به شش ماهه سال گذشته، ۲۲ درصد کاهش داشته است.

سود انباشته این شرکت در پایان شش ماه نخست سال گذشته، رقمی بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان بود که با افتی ۴۴ درصدی، به ۵۹ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان در پایان شهریور ماه سال جاری رسیده است.

تسهیلات

شرکت ذوب روی اصفهان که در طول ۱۲ ماه سال گذشته، ۲۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بابت دریافت تسهیلات هزینه کرده بود، در شش ماه نخست امسال برای این مساله ۷۴۶ میلیون تومان هزینه کرد.

در همین راستا، تسھیلات دریافت شده در سال جاری، به صورت ٧٠ درصد فروش اقساطی و ٣٠ درصد عقد سلف از بانک توسعه صادرات اخذ شده بود که در مهر ماه سال جاری تسویه شد. همچنین این شرکت قصد دارد که تسھیلاتی را به مبلغ ١۵٠ میلیارد ریال از بانک توسعه صادرات دریافت کند.

دارایی‌ها

فروی در شش ماه نخست سال جاری، ۵۷ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان دارایی ثابت مشهود را ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۶۴ درصدی داشته است.

شرکت ذوب روی اصفهان در نیمه نخست سال رقم ۹۷ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان را برای موجودی مواد و کالای خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

موجودی نقد

موجودی نقد فروی در انتهای شهریور ماه سال جاری با افتی ۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۴۵ میلیارد و ۹۰۲ میلیون تومان در شهریور ۹۷، به ۹ میلیارد و ۱۴۷ میلیون تومان در پایان شش ماهه نخست سال جاری رسیده است.

بدهی‌ها

مجموع بدهی‌های این شرکت در پایان شهریور ماه سال جاری به رقم ۸۱ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۱۸۱ درصدی داشته است.

برنامه‌ها

همچنین این شرکت برنامه ساخت دو واحد ھوی مدیا جھت تامین مواد اولیه تولید شمش روی را در برنامه‌های خود دارد که در سال ١٣٩٩ راه اندازی خواھد شد.

طبق گزارش مدیران شرکت، شرکت ذوب روی اصفهان قصد دارد که با توجه به دستورالعمل حاکمیت شرکتی، ۲۱ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۷۸ سهم شرکت باما را عرضه کند.

صورت های مالی ماهانه

✅ذوب روي اصفهان در دی ماه مبلغ ۱۴۹.۹ ماه میلیارد ریال فروش داشته است. که نسبت به آذر ماه ۸۶ درصد کاهش داشته است.

✅میانگین فروش ماهانه برای ده ماه اول سال جاری ۲۵۸.۶ میلیارد ریال بوده است. میانگین فروش ماهانه سال پیش ۱۶۰.۶ میلیارد ریال بوده است که پیشرفت ۶۱ درصدی را نشان میدهد.

✍️در دی ماه شرکت ۸۲۷ تن شمش روي تولید و ۵۰۳ تن فروش داشته است. نرخ فروش این محصول نسبت به ماه قبل ۵ درصد افزایش داشته است. فروش دی ماه شرکت در سطح هشت ماهه ابتدایی سال میباشد و در آذر ماه شرکت با افزایش فروش مواجه شده و ۸۱۲ تن شمش روی تولید و ۴,۱۳۴ تن فروش داشته است.

۱۳۹۸/۱۲/۰۳ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

481,866.99

0.65%

745,354

42,520.07B

7.09B

فرابورس

6,213.32

0.07%

408,172

27,960.05B

2.18B

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه قرن

عرضه اولیه قرن

شنبه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸

عرضه اولیه سهام شرکت پدیده شیمی قرن به روش ثبت سفارش

❇️زمان عرضه: چهارشنبه 30 بهمن‌ماه

❇️دامنه قیمت: 16000 الی 17000 ریال

❇️حداکثر تعداد برای هر کد: 100 سهم

❇️حداکثر نقدینگی مورد نیاز: 170 هزار تومان

❇️در صورتی که 1.4 میلیون کد در این عرضه اولیه شرکت کنند به هر کد 71 سهم به قیمت 120 هزار تومان تخصیص داده می شود.

عرضه اولیه قرن

در پی اعلام هفته گذشته محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس تهران مبنی بر عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت پدیده شیمی قرن، زمان جلسه معارفه این شرکت مشخص شد. به این ترتیب، مقرر شده ساعت ۱۴ روز دوشنبه این هفته ۲۸ بهمن، مدیران "قرن" با حضور در سالن زمرد هتل هما، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی را تشریح و به سئوالات حاضرین پاسخ دهند.

براساس این گزارش، زمان عرضه اولیه نوزدهمین شرکت جدید سال هم چهارشنبه ۳۰ بهمن خواهد بود و قرار است محدوده قیمتی و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی و ... در یکی دو روز آینده اعلام شود.

معرفی شرکت پدیده شیمی قرن

شرکت پدیده شیمی قرن در سال ۱۳۸۹ با هدف تولید محصولات شوینده و بهداشتی تأسیس گردید. کارخانه شرکت پدیده شیمی قرن با تجهیزات استاندارد و برتر جهانی در زمینی به مساحت ۳۴۰۰۰ مترمربع با ظرفیت تولید ۳۸ هزار کارتن در روز در شهرک صنعتی اشتهارد در سال ۱۳۹۰ بنانهاده شد و در خرداد سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید. این کارخانه شامل واحدهای مدیریت کارخانه، معاونت کارخانه، منابع انسانی، واحد مالی، تولید(صابون و مایعات)، انبار، کنترل کیفیت (آزمایشگاه شیمی، فیزیک و میکروبی)، برنامه‌ریزی، HSE، فنی، ساخت و تدارکات است.

محصولات شرکت پدیده شیمی قرن

محصولات شرکت پدیده شیمی قرن در سه بخش بهداشت خانگی، بهداشت فردی و بهداشت البسه با نام‌های تجاری اکتیو و حیات، تولید و در بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه می‌گردند. از محصولات شرکت پدیده شیمی قرن در طبقه بهداشت خانه (با نام تجاری Active Home) می‌توان به انواع مایعات ظرف‌شویی، پاک‌کننده سطوح، شیشه‌شوی، سفید‌کننده، جرم‌گیر و لوله‌بازکن اشاره کرد. در طبقه بهداشت شخصی و بهداشت موی سر (با نام‌های تجاری Active Soft و Hayat) شامپو بدن، انواع شامپوهای سر گیاهی، نرم‌کننده‌ها، مایع دستشویی، صابون و همچنین شامپوی مخصوص کودکان را می‌توان نام برد.

پدیده شیمی قرن با طراحی نوين در بسته‌بندی محصولات توسط بهترين طراحان و همچنین استفاده از بهترين مواد اوليه داخلی و خارجی، گامی بلند در جهت برتری و تمايز برداشته است.

محصولات اين شرکت توسط شرکت پخش پدیده پايدار در ۲۵ شعبه در مراکز استان‌ها به‌صورت انحصاری و مويرگی در سراسر ايـران توزيع می‌گردد.

صورت های مالی ماهانه

✅ شرکت پدیده شیمی قرن در آذر ماه مبلغ ۹۲۴,۴۹۸ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به آبان ماه که مبلغ ۵۸۸,۸۸۰ میلیون ریال فروش داشته رشد ۵۶ درصدی را نشان می دهد.

✅میانگین فروش ماهانه برای نه ماه اول سال جاری ۷۶۱,۰۱۴ میلیون ریال بوده است.

عرضه اولیه ومهان

عرضه اولیه ومهان

پنج شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۸

طبق اطلاعیه منتشره در سایت فرابورس، شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با نماد ومهان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۹۸/۰۹/۰۵ به عنوان دویست و پنجمین نماد معاملاتی (یک صد و بیست و دومین شرکت در بازار دوم) در فهرست نمادهای فرابورس ایران درج گردید و آماده عرضه اولیه شد.

✅زمان عرضه: دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه

✅دامنه قیمت: ۵۱۵۰ الی ۵۶۲۵ ریال

✅حداکثر تعداد برای هر کد: ۵۰۰ سهم

✅حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۲۸۱ هزار تومان

✅در صورتی که ۱.۳ میلیون کد در این عرضه اولیه شرکت کنند به هر کد ۳۸۴ سهم به قیمت ۲۱۵ هزار تومان تخصیص داده می شود.

عرضه اولیه ومهان

معرفی شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان

شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان زیر مجموعه صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت و شرکت سرمایه گذاری اهداف با آخرین سرمایه ثبت شده ۱۰،۰۰۰ میلیارد ریال در حوزه مدیریت دارایی و سایر خدمات مالی فعال می باشد. شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان در راستای اهداف و رسالت تعیین شده با بکارگیری دانش نوین حوزه سرمایه گذاری و استفاده از سرمایه های ارزشمند انسانی تلاش می کند حضور اثرگذاری در عرصه سرمایه گذاری داشته و بر مبنای اهداف راهبردی تدوین شده همگام با سایر اجزای بازار سرمایه در تحقق توسعه اقتصادی کشور و رشد بخش واقعی اقتصاد حرکت کند.

تاریخچه شرکت

شركت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامي عام) در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۱۳۷۴ در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاری تهران طي شماره ۱۲۰۳۲۰ به ثبت رسیده است. لازم به توضیح است که نام شرکت طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ به شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام) تغییر یافته و طبق روزنامه شماره ۱۹۸۵۳ مورخ ۱۳۹۲/۰۲/۱۴ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

مأموریت

شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان مأموریت دارد با تکیه بر مزیت‌های اقتصادی کلان کشور و با در نظر گرفتن کسب و کارهای تعریف شده، با تمركز بر شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، مهارت‌های خود را در چارچوب برنامه‌ها و سیاست‌های توسعه اقتصادی كشور به حداكثر رسانده و خود را به عنوان یکی از هلدینگ‌های مالی پیشرو در کشور معرفی نماید.

حوزه كسب و كار و موضوع فعالیت

فعاليت اصلی شركت سرمایه گذاری در اوراق بهادار و همچنین اداره نهادهای مالی از قبیل کارگزاری، لیزینگ، سبدگردانی و ... می باشد.