بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

عرضه اولیه فروی

روز سه شنبه، هشتم بهمن ماه سال جاری، بازار سرمایه ایران میزبان یک عرضه اولیه دیگر خواهد بود. شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی» ۶۰ میلیون سهم خود را عرضه خواهد کرد. حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم بوده و دامنه قیمتی آن در ثبت سفارش، از مبلغ ۱۳،۷۰۰ تا مبلغ ۱۴،۰۰۰ ریال تعیین شده است. حداکثر میران نقدینگی رای هر شخص حقیقی ۱.۴۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و اگر یک میلیون کد در این عرضه شرکت کنند، به هر کد ۶۰ سهم معادل ۸۴۰.۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

شرکت ذوب روی اصفهان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۳ آبان ماه با نماد معاملاتی "فروی" در گروه فلزات اساسی گروه تولید فلزات گرانبهای غیر آهنی به عنوان صد و بیست و یکمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

عرضه اولیه فروی

شرکت ذوب روی اصفهان

شرکت ذوب روی اصفهان در تیرماه ۱۳۷۷ بوسیله متخصصین داخلی و با سابقه صنعت روی کشور و با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه صادرات غیر نفتی در زمینی به مساحت ۴۰،۰۰۰ مترمربع و زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در جوار شرکت باما تاسیس گردید. در این شرکت کنسانتره روی با روش هیدرومتالوژی ابتدا به ورق و سپس به شمش روی تبدیل شده و عمدتا به خارج ازکشور صادرمیگردد. ظرفیت تولید این شرکت پس از اجرای طرح توسعه ۱۵۰۰۰ تن در سال میباشد. در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر در این کارخانه مشغول بکار میباشند .مصرف عمده شمش روی در گالوانیزاسیون فلزات ، آلیاژها ، پلاستیک سازی و باطری سازی میباشد. واحد توليد كارخانه ذوب روي اصفهان از ۴ بخش اصلي تولید کنسانتره، محلولسازي، الكتروليز و ريخته گري تشكيل شده است .

تحلیل بنیادی فروی

درآمدها

شرکت ذوب روی اصفهان در شش ماه نخست سال جاری توانسته که از محل درآمدهای عملیاتی، ۷۲ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان درآمد داشته باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تنها ۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

همچنین بهای تمام شده برای کسب این میزان درآمد عملیاتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۶ درصد رشد داشته که نشان می‌دهد افزایش هزینه‌های تولید برای این شرکت، همپا با رشد درآمدها نبوده است. در همین راستا سود عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افتی ۲۵ درصدی، ۳۱ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان به ۲۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

سودآوری

سود ناخالص فروی در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۲۴ میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان بوده که در مقایسه با شهریور سال ۹۷ افتی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

سود خالص این شرکت در شش ماه نخست سال با افتی ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۲۷ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان در پایان شهریور ۹۷، به ۲۱ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان در انتهای ششمین ماه سال جاری رسیده است.

در نتیجه، سود خالص هر سهم برای شش ماهه ابتدایی امسال ۳۵ تومان بوده که نسبت به شش ماهه سال گذشته، ۲۲ درصد کاهش داشته است.

سود انباشته این شرکت در پایان شش ماه نخست سال گذشته، رقمی بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان بود که با افتی ۴۴ درصدی، به ۵۹ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان در پایان شهریور ماه سال جاری رسیده است.

تسهیلات

شرکت ذوب روی اصفهان که در طول ۱۲ ماه سال گذشته، ۲۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بابت دریافت تسهیلات هزینه کرده بود، در شش ماه نخست امسال برای این مساله ۷۴۶ میلیون تومان هزینه کرد.

در همین راستا، تسھیلات دریافت شده در سال جاری، به صورت ٧٠ درصد فروش اقساطی و ٣٠ درصد عقد سلف از بانک توسعه صادرات اخذ شده بود که در مهر ماه سال جاری تسویه شد. همچنین این شرکت قصد دارد که تسھیلاتی را به مبلغ ١۵٠ میلیارد ریال از بانک توسعه صادرات دریافت کند.

دارایی‌ها

فروی در شش ماه نخست سال جاری، ۵۷ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان دارایی ثابت مشهود را ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۶۴ درصدی داشته است.

شرکت ذوب روی اصفهان در نیمه نخست سال رقم ۹۷ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان را برای موجودی مواد و کالای خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

موجودی نقد

موجودی نقد فروی در انتهای شهریور ماه سال جاری با افتی ۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۴۵ میلیارد و ۹۰۲ میلیون تومان در شهریور ۹۷، به ۹ میلیارد و ۱۴۷ میلیون تومان در پایان شش ماهه نخست سال جاری رسیده است.

بدهی‌ها

مجموع بدهی‌های این شرکت در پایان شهریور ماه سال جاری به رقم ۸۱ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۱۸۱ درصدی داشته است.

برنامه‌ها

همچنین این شرکت برنامه ساخت دو واحد ھوی مدیا جھت تامین مواد اولیه تولید شمش روی را در برنامه‌های خود دارد که در سال ١٣٩٩ راه اندازی خواھد شد.

طبق گزارش مدیران شرکت، شرکت ذوب روی اصفهان قصد دارد که با توجه به دستورالعمل حاکمیت شرکتی، ۲۱ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۷۸ سهم شرکت باما را عرضه کند.

صورت های مالی ماهانه

✅ذوب روي اصفهان در دی ماه مبلغ ۱۴۹.۹ ماه میلیارد ریال فروش داشته است. که نسبت به آذر ماه ۸۶ درصد کاهش داشته است.

✅میانگین فروش ماهانه برای ده ماه اول سال جاری ۲۵۸.۶ میلیارد ریال بوده است. میانگین فروش ماهانه سال پیش ۱۶۰.۶ میلیارد ریال بوده است که پیشرفت ۶۱ درصدی را نشان میدهد.

✍️در دی ماه شرکت ۸۲۷ تن شمش روي تولید و ۵۰۳ تن فروش داشته است. نرخ فروش این محصول نسبت به ماه قبل ۵ درصد افزایش داشته است. فروش دی ماه شرکت در سطح هشت ماهه ابتدایی سال میباشد و در آذر ماه شرکت با افزایش فروش مواجه شده و ۸۱۲ تن شمش روی تولید و ۴,۱۳۴ تن فروش داشته است.

۱۳۹۹/۰۱/۱۰ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

545,661

2.47%

1,144,316

60,108B

4.57B

فرابورس

7,018

2.25%

749,720

30,636B

3.30B

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه ساوه

عرضه اولیه ساوه

چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۸

عرضه اولیه #ساوه

شرکت سیمان ساوه

❇ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه

❇ تعداد کل عرضه: ۵۸.۵ میلیون سهم

❇ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۶۰ سهم

❇ کف قیمت: ۲۲،۵۰۰ ریال

❇ سقف قیمت: ۲۳،۵۰۰ ریال

❇ حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۱۴۱ هزار تومان

در صورت شرکت ۱.۷ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۳۴ سهم به قیمت تقریبی ۸۰ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

ساعت ثبت سفارس ۷ تا ۱۰ صبح

عرضه اولیه ساوه

معرفی سیمان سفید ساوه

شرکت سیمان ساوه در آذر ماه ۱۳۶۷ با احداث یک کارخانه تولید سیمان به ظرفیت ۵۰۰ تن در روز تاسیس گردید و با اجرای طرح توسعه در حال حاضر ظرفیت آن به ۱۰۰۰ تن در روز رسیده است. تکنولوژی به کار رفته در مجموعه کارخانه تولید سیمان سفید از Societe Des Climments Francise اخذ شده است این تکنولوژی بر اساس تولید به روش "تر" می باشد و استفاده از آن برای تولید سیمان، باعث افزایش درجه سفیدی بالای ۹۱% و افزایش مقاومت مکانیکی آن است. خط تولید سیمان سفید توسط شرکت FCB فرانسه طراحی و نصب گردیده است.

معرفی سیمان خاکستری ساوه

در سال ۱۳۸۶ کارخانه سیمان خاکستری به ظرفیت ۷۵۰۰ تن در روز و با تکنولوژی تولید به روش "خشک" راه اندازی شد لازم به ذکر است که خط تولید سیمان خاکستری این شرکت توسط FLSmith کشور دانمارک طراحی و نصب گردیده است.

صورت های مالی ماهانه

✅میزان فورش شرکت سیمان ساوه در بهمن ماه ۳۹۸,۴۷۱ میلیون ریال بوده است.

✅میزان درآمد در دی ماه ۳۷۰,۸۰۴‬ میلیون ریال گزارش شده است.

✅میانگین درآمد ماهانه در یازده ماه اول سال ۹۸ مبلغ ۳۲۰,۶۴۳ میلیون ریال می باشد.

عرضه اولیه زکوثر

عرضه اولیه زکوثر

سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

عرضه اولیه #زکوثر

نام: شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

❇️ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه

❇️ تعداد کل عرضه: ۴۱۲.۵ میلیون سهم

❇️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۴۰۰ سهم

❇️ کف قیمت: ۱۲،۴۵۰ ریال

❇️ سقف قیمت: ۱۳،۱۲۰ ریال

❇️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۵۲۴ هزار تومان

در صورت شرکت ۱.۷ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۲۴۲ سهم به قیمت تقریبی ۳۱۷ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه زکوثر

شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در سال۱۳۶۲ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و به عنوان یکی از شرکت های سرمایه گذاری مادر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر مشغول به فعالیت است.

موضوع فعالیت اصلی شرکت، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های تولیدی کشاورزی و دامپروری، مرغداری، پرورش و صید آبزیان، خوراک دام وطیور و صنایع تولید و فراوری مواد اولیه محصولات واسطه ای و محصولات نهایی وابسته به این فعالیت ها می باشد که توسط ۲۴ شرکت زیر مجموعه انجام می پذیرد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی است که در راستای اجرای زنجیره تامین گام های بلندی بر داشته است.در حال حاضر حدود ۸۰ درصد جوجه یکروزه مرغ مادر گوشتی، بیش از ۵۰ درصد جوجه یکروزه مرغ مادر تخم گذار، تولید صدها هزار تن خوراک دام و طیور و آبزیان و بیش از ۵۰ درصد جوجه یکروزه تخم گذار تجارتی و نیز ادوات، تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز صنعت دام، طیور و آبزیان مورد نیاز کشور را تأمین می نماید. علاوه براین، سالانه ده ها میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی، ده ها هزار تن گوشت مرغ، شیر خام و فرآورده های لبنی و مقادیر قابل ملاحظه ای غلات و علوفه در شرکت های تابعه تولید می شود. صادرات مقادیر قابل توجهی از محصولات فوق، بخش دیگری از فعالیت های این شرکت ها را تشکیل می دهد. علاوه برآنچه ذکر شد شرکت توجه شایانی به آبزی پروری، محصولات دارویی، زراعت، باغبانی، کشت فراسرزمینی و محصولات گلخانه ای دارد.

انتشار کتب و نشریات علمی مرتبط با صنعت طیور و آموزش مدیران و کارشناسان، مدیریت با هدف افزایش سطح ارتقا هلدینگ از طریق شرکت توسعه و پژوهش انجام می شود. در کنار شرکت های تولیدی زیر مجموعه، آزمایشگاه تخصصی کوثر با هدف پاسخگویی به نیازهای صنعت دامپروری کشور نیز احداث شده است.

دارایی های شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

خالص ارزش روز دارایی های شرکت سرمایه گذاری کوثر ۴۵,۰۸۲ میلیارد ریال برآورد میگردد که زشریف، زماهان، غدام جز شرکت های بورسی این شرکت میباشد و ارزش NAV برآوردی سهم در حدود ۱۶،۳۶۰ ریال میباشد.