بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

عرضه اولیه فروی

روز سه شنبه، هشتم بهمن ماه سال جاری، بازار سرمایه ایران میزبان یک عرضه اولیه دیگر خواهد بود. شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی» ۶۰ میلیون سهم خود را عرضه خواهد کرد. حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم بوده و دامنه قیمتی آن در ثبت سفارش، از مبلغ ۱۳،۷۰۰ تا مبلغ ۱۴،۰۰۰ ریال تعیین شده است. حداکثر میران نقدینگی رای هر شخص حقیقی ۱.۴۰۰.۰۰۰ ریال می باشد و اگر یک میلیون کد در این عرضه شرکت کنند، به هر کد ۶۰ سهم معادل ۸۴۰.۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

شرکت ذوب روی اصفهان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۱۳ آبان ماه با نماد معاملاتی "فروی" در گروه فلزات اساسی گروه تولید فلزات گرانبهای غیر آهنی به عنوان صد و بیست و یکمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد و در صف عرضه اولیه ایستاد.

عرضه اولیه فروی

شرکت ذوب روی اصفهان

شرکت ذوب روی اصفهان در تیرماه ۱۳۷۷ بوسیله متخصصین داخلی و با سابقه صنعت روی کشور و با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و توسعه صادرات غیر نفتی در زمینی به مساحت ۴۰،۰۰۰ مترمربع و زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در جوار شرکت باما تاسیس گردید. در این شرکت کنسانتره روی با روش هیدرومتالوژی ابتدا به ورق و سپس به شمش روی تبدیل شده و عمدتا به خارج ازکشور صادرمیگردد. ظرفیت تولید این شرکت پس از اجرای طرح توسعه ۱۵۰۰۰ تن در سال میباشد. در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر در این کارخانه مشغول بکار میباشند .مصرف عمده شمش روی در گالوانیزاسیون فلزات ، آلیاژها ، پلاستیک سازی و باطری سازی میباشد. واحد توليد كارخانه ذوب روي اصفهان از ۴ بخش اصلي تولید کنسانتره، محلولسازي، الكتروليز و ريخته گري تشكيل شده است .

تحلیل بنیادی فروی

درآمدها

شرکت ذوب روی اصفهان در شش ماه نخست سال جاری توانسته که از محل درآمدهای عملیاتی، ۷۲ میلیارد و ۶۳۳ میلیون تومان درآمد داشته باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تنها ۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

همچنین بهای تمام شده برای کسب این میزان درآمد عملیاتی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴٫۶ درصد رشد داشته که نشان می‌دهد افزایش هزینه‌های تولید برای این شرکت، همپا با رشد درآمدها نبوده است. در همین راستا سود عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افتی ۲۵ درصدی، ۳۱ میلیارد و ۱۳۵ میلیون تومان به ۲۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

سودآوری

سود ناخالص فروی در دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۲۴ میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان بوده که در مقایسه با شهریور سال ۹۷ افتی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

سود خالص این شرکت در شش ماه نخست سال با افتی ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۲۷ میلیارد و ۴۵۳ میلیون تومان در پایان شهریور ۹۷، به ۲۱ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان در انتهای ششمین ماه سال جاری رسیده است.

در نتیجه، سود خالص هر سهم برای شش ماهه ابتدایی امسال ۳۵ تومان بوده که نسبت به شش ماهه سال گذشته، ۲۲ درصد کاهش داشته است.

سود انباشته این شرکت در پایان شش ماه نخست سال گذشته، رقمی بالغ بر ۱۰۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون تومان بود که با افتی ۴۴ درصدی، به ۵۹ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان در پایان شهریور ماه سال جاری رسیده است.

تسهیلات

شرکت ذوب روی اصفهان که در طول ۱۲ ماه سال گذشته، ۲۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بابت دریافت تسهیلات هزینه کرده بود، در شش ماه نخست امسال برای این مساله ۷۴۶ میلیون تومان هزینه کرد.

در همین راستا، تسھیلات دریافت شده در سال جاری، به صورت ٧٠ درصد فروش اقساطی و ٣٠ درصد عقد سلف از بانک توسعه صادرات اخذ شده بود که در مهر ماه سال جاری تسویه شد. همچنین این شرکت قصد دارد که تسھیلاتی را به مبلغ ١۵٠ میلیارد ریال از بانک توسعه صادرات دریافت کند.

دارایی‌ها

فروی در شش ماه نخست سال جاری، ۵۷ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان دارایی ثابت مشهود را ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۶۴ درصدی داشته است.

شرکت ذوب روی اصفهان در نیمه نخست سال رقم ۹۷ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان را برای موجودی مواد و کالای خود ثبت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۶۳ درصدی را نشان می‌دهد.

موجودی نقد

موجودی نقد فروی در انتهای شهریور ماه سال جاری با افتی ۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از ۴۵ میلیارد و ۹۰۲ میلیون تومان در شهریور ۹۷، به ۹ میلیارد و ۱۴۷ میلیون تومان در پایان شش ماهه نخست سال جاری رسیده است.

بدهی‌ها

مجموع بدهی‌های این شرکت در پایان شهریور ماه سال جاری به رقم ۸۱ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشدی ۱۸۱ درصدی داشته است.

برنامه‌ها

همچنین این شرکت برنامه ساخت دو واحد ھوی مدیا جھت تامین مواد اولیه تولید شمش روی را در برنامه‌های خود دارد که در سال ١٣٩٩ راه اندازی خواھد شد.

طبق گزارش مدیران شرکت، شرکت ذوب روی اصفهان قصد دارد که با توجه به دستورالعمل حاکمیت شرکتی، ۲۱ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۷۸ سهم شرکت باما را عرضه کند.

صورت های مالی ماهانه

✅ذوب روي اصفهان در دی ماه مبلغ ۱۴۹.۹ ماه میلیارد ریال فروش داشته است. که نسبت به آذر ماه ۸۶ درصد کاهش داشته است.

✅میانگین فروش ماهانه برای ده ماه اول سال جاری ۲۵۸.۶ میلیارد ریال بوده است. میانگین فروش ماهانه سال پیش ۱۶۰.۶ میلیارد ریال بوده است که پیشرفت ۶۱ درصدی را نشان میدهد.

✍️در دی ماه شرکت ۸۲۷ تن شمش روي تولید و ۵۰۳ تن فروش داشته است. نرخ فروش این محصول نسبت به ماه قبل ۵ درصد افزایش داشته است. فروش دی ماه شرکت در سطح هشت ماهه ابتدایی سال میباشد و در آذر ماه شرکت با افزایش فروش مواجه شده و ۸۱۲ تن شمش روی تولید و ۴,۱۳۴ تن فروش داشته است.

۱۳۹۹/۰۵/۱۵ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

2,034,186

1.96%

2.92M

192,520B

8.96B

فرابورس

21,122

0.21%

2,85M

69,093B

2.80B

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه امین

عرضه اولیه امین

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

✅ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۱۵ مردادماه

✅ تعداد کل عرضه: ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۳۰۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۹،۸۰۰ ریال

✅️ سقف قیمت: ۱۰،۴۰۰ ریال

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۳۱۲ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۵.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۱۹۰ سهم به قیمت تقریبی ۱۹۸ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت "تامین سرمایه امین" به عنوان پانصد و چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی" گروه "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی" و طبقه "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر" در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد امین به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. عرضه اولیه امین

شرکت تامین سرمایه امین

تامین سرمایه امین اولین بانک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران است؛ که از ۲۸ فروردین ۱۳۸۷ تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار رسماً فعالیت خود را در حوزه بانکداری سرمایه‌گذاری (تأمین مالی) در ایران آغاز کرده‌است. هم اکنون، مشاور پیشین شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، سلمان خادم‌الملّه مدیرعامل تأمین سرمایه امین است. او چهارمین مدیرعامل این شرکت پس از محمد آرام و علی سنگینیان و سعید بداغی است.

تامین سرمایه امین که اولین شرکت تامین سرمایه بازار سرمایه ایران به شمار می‌رود، در بیست و دومین همایش ۱۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۷ برای سومین بار و دومین سال پیاپی رتبه نخست گروه واسطه گری‌های مالی ایران را از آن خود کرد. بر اساس جدیدترین (نوزدهمین) رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100)، تأمین سرمایه امین با ۵۴ پله صعود نسبت به سال ۹۴، رتبه ۲۳۸ ام را در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایرانی کسب کرد.

عرضه اولیه شاروم

عرضه اولیه شاروم

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

✅ تاریخ عرضه: سه شنبه ۱۴ مردادماه

✅ تعداد کل عرضه: ۱۰۵ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۴۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۶،۲۰۰ ﷼

✅️ سقف قیمت: ۶،۳۰۰ ﷼

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۲۵ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۵.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۱۵ سهم به قیمت تقریبی ۹ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه شاروم

درج نماد شاروم در فرابورس

امروز ۳۰ تیرماه رسما پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در فرابورس درج گردید و فرابورس زمان عرضه این نماد را متعاقبلا اعلام خواهد کرد.

گفته ها از احتمال عرضه اولیه این نماد در هفته جاری و در غیر این صورت به احتمال زیاد هفته آینده خواهد بود. پتروشیمی ارومیه(شارومدر گروه محصولات شیمیایی بورس و در زیرگروه تولید کود و ترکیبات نیتروژن درج نماد شد.

عرضه اولیه شاروم

پتروشیمی ارومیه

پتروشیمی ارومیه در جنوب غربی شهرستان ارومیه، کیلومتر ۳۰ جاده ارومیه – مهاباد در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار با محوطه صنعتی به وسعت ۵۰ هکتار و ۶۰ هکتار فضای سبز و استخرهای پساب احداث شده است. مواد اولیه مجتمع، اوره آمونیاک، گوگرد است و آب مورد نیاز آن از دو حلقه چاه در جوار مجتمع تأمین می گردد.

مجتمع دارای ۳ واحد فرآیندی تولید کریستال ملامین، سولفات آمونیم و اسید سولفوریک و نیز سرویسهای جانبی تأمین کننده آب، بخار، هوا، نیتروژن، توزیع برق و مخازن است.

طرح های جدید تولید سولفات پتاسیم و اسید کلریدریک نیز در سال ۱۳۹۷ به واحدهای تولیدی مجتمع پتروشیمی ارومیه اضافه شده است.طرح های جدید دیگری قرار است به واحدهای مجتمع اضافه گردند.

تاریخچه احداث ملامین در ایران به سال ۱۳۴۵ بر می گردد از آن زمان اقداماتی برای اخذ تکنولوژی تولید کریستال ملامین از طرف شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز شد، ولی به علت عدم پذیرش شرکت های صاحب لیسانس، بدون رسیدن به نتیجه متوقف شد. از سال ۱۳۶۸ اقدامات همه جانبه ای آغاز گردید و ضمن تماس با کلیه شرکت های صاحب این تکنولوژی، شرکت CNCCC چین آمادگی خود را برای فروش دانش فنی تولید کریستال ملامین اعلام نمود و قرارداد مربوطه در مرداد ماه ۱۳۶۹ منعقد گردید. در اواخر همان سال، طراحی سرویس های جانبی به شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی واگذار شد.

عملیات ساختمانی از سال ۱۳۷۰ شروع شد و متعاقب آن نصب تجهیزات فرآیندی توسط پیمانکار ایرانی از اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۱ آغاز گردید و با تأمین تجهیزات سرویس های جانبی فعالیتهای ساختمان و نصب آنها از مهر ماه ۱۳۷۱ بوسیله پیمانکار ایرانی انجام پذیرفت و سرانجام در شهریور ماه ۱۳۷۴ با پایان یافتن عملیات نصب و پیش راه اندازی مجتمع رسماً افتتاح شد و بهره برداری ار واحدهای جانبی و فرآیندی آغاز گردید.

تولیدات پترروشیمی ارومیه ۴۰۰۰ تن کریستال ملامین و ۴۰۰۰۰ تن سولفات آمونیم و ۵۰۰۰۰ اسید سولفوریک در سال است.

واحد دو جذبی اسید سولفوریک DCDA ، با ظرفیت تولید ۱۵۰ تن در روز با غلظت بالای ۹۸% در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید. این واحد توانایی کار در بین ۳۰-۱۱۰ درصد ظرفیت را دارا می باشد.