بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

تحلیل وصنعت

#وصنعت

نام: سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت

زیر گروه: سرمایه گذاریها

بازار: بورس

تعداد سهام: ۴.۵ میلیارد

درصد سهام شناور: ٪۱۵

قیمت امروز تابلو: ۳۰۸ تومان

تاریخ تحلیل: شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

اهداف: ۳۴۴ – ۴۵۰ -۶۱۰

وصنعت

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت (وصنعت)

در سال ۱۳۷۵ همزمان با پایان برنامه اول توسعه اقتصادی، با موافقت بانک مرکزی مجوز تاسیس شرکت سرمایه گذاری به بانک صنعت و معدن داده شد و شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن به عنوان آخرین شرکت سرمایه گذاری وابسته به شبکه بانکی شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۷۶، شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس به ثبت رسید. در سال ۱۳۷۷، اولین معامله سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت با نماد “وصنعت” در بازار بورس تهران انجام شد. سرمایه گذاری های بورسی شرکت از ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۷۷ به ارزش بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۸۳ رسید در سال ۱۳۹۳ شرکت بعد از یک وقفه ده ساله، اقدام به افزایش سرمایه نموده و سرمایه شرکت با استفاده از اندوخته، مطالبات و آورده سهامداران و به میزان ۱۰۰ درصد افزایش یافته و از ۱۵۰۰ میلیارد ریال به ۳۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت. در سال ۱۳۹۷، با توجه به تعهدات گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی به عنوان سهامدار جدید، نام شرکت به سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت تغییر یافت.

سرمایه گذاری ها به تفکیک بخش های اصلی

ترکیب سرمایه گذاری بر اساس ۳ بخش اصلی شامل سرمایه گذاری در شرکت های پذیرفته شده در بورس، سهام شرکتهای خارج از بورس، و سایر فعالیت ها (شامل سرمایه گذاری در اوراق مشارکت و سپرده های بانکی) می باشد.

اطلاعات بنیادی وصنعت

✅پی بر آی وصنعت ۳.۸۷ و پی بر آی گروه ۷.۸۳ می باشد.

✅بهای تمام شده سرمایه گزاری های وصنعت در انتهای دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در شرکت های بورسی ۷,۶۹۸ میلیارد ریال بوده است که ارزش بازار این سرمایه گزاری ۱۴,۲۵۳ میلیارد ریال تخمین شده است.

✅ بهای تمام شده سرمایه گزاری های وصنعت در انتهای دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ در شرکت های بورسی ۶,۰۴۱ میلیارد ریال بوده است که ارزش بازار این سرمایه گزاری ۹,۳۱۱ میلیارد ریال تخمین شده است.

✅میزان سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت در شرکت های غیر بورسی در انتهای دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۵۰۱ میلیارد ریال بوده است که این عدد در در دوره مشابه سال گذشته ۵۲۳ میلیارد ریال بوده است.

✅مجموع بهای تمام شده سرمایه گزاری های وصنعت در انتهای دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ مبلغ ۸,۲۰۰ میلیارد ریال است که در مدت مشابه این عدد ۶,۵۶۵ میلیارد دلار بوده است.

  • پریسا
  • ۱۳۹۸/۷/۲۰ شنبه

سلام و خداقوت. سایت و کانال تلگرامتون عالیه. فقط با سیگنال های شما خرید میکنم.

  • فرزاد
  • ۱۳۹۹/۱/۵ سه شنبه

سلام بسیار ممنون از شما تحلیل‌های این سایت عالیه ولی متاسفانه مدتی هست که تحلیلی اراعه نشده خواهشمندم که تحلیل‌های جدید بگذارید ممنون

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:

۱۳۹۹/۰۴/۲۲ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

1,812,767

4.10%

1.73M

189,565B

10.70B

فرابورس

18,730

3.09%

877,827

82,386B

3.95B

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه رافزا

عرضه اولیه رافزا

شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

✅ تاریخ عرضه: سه شنبه ۲۴ تیرماه

✅ تعداد کل عرضه: ۳۰ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۲۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۲۴،۵۰۰ ﷼

✅️ سقف قیمت: ۲۵،۰۰۰ ﷼

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۵۰ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۴.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۶ سهم به قیمت تقریبی ۱۵،۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه رافزا

رافزا

بدینوسیله به اطلاع میرساند شرکت رایان هم افزا (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ بعنوان دویست و دهمین نماد معاملاتی(یکصد و بیست و هفتمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد رافزا درج گردید. رایان هم افزا در گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن و زیر گروه مشاوره و تهیه نرم افزار با کد ۷۲۲۰ ثبت شده است.

 عرضه اولیه رافزا

شرکت رایان هم افزا (رافزا)

شرکت رایان هم افزا رافزادر سال ۸۴ توسط ترکیبی از شرکت های معتبر فعال در صنعت فناوری اطلاعات و با حمایت و سرمایه گذاری جمعی از فعالان بازار سرمایه با هدف ارائه‌ی اولین راهکار جامع و یکپارچه ی بازار سرمایه تاسیس شد. این شرکت جهت افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه ها و حرفه ای سازی فعالیت ها، به ایجاد مرکز داده‌ی اختصاصی در داخل کشور و عرضه ی راهکارهای خود به صورت خدمت نرم افزاری (Software As a Service) با سهولت دسترسی در جای جای کشور اقدام نمود.

فعالیت‌های اصلی شرکت تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کارگزاران بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بانك ها و ارایه خدمات نرم‌افزاری بر آن اساس بوده است. رایان هم‌افزا افتخار دارد که با بیش از ده سال فعالیت، میزبان ۶۶ کارگزاری بورس و اوراق بهادار ( ۶۰ درصد بازار)، ۵۲ کارگزاری بورس کالا ( ۵۵ درصد بازار)، ۵۶ كارگزاری در حوزه معاملات برخط ( ۵۵ درصد بازار) ، ١٠ بانک و ۱۷۰ صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فعال (۷۰ درصد بازار) با بیش از ۱۳.۰۰۰ شعبه فعال و عملیات بیش از ۲۰.۰۰۰ کاربر برای حدود ۶.۵۰۰.۰۰۰ سرمایه گذار را به صورت برخط ساماندهی و خدمات‌رسانی می‌نماید. همچنین سامانه معاملات برخط این شرکت میزبان عملیات بیش از ۲۸۸.۰۰۰ سرمایه گذار و معامله‌گر (با حدود ۳۰.۰۰۰ هزار کاربر روزانه و ۱۸.۰۰۰ کاربر همزمان) می‌باشد.

شناخت نیاز مشتریان و استفاده از تکنولوژی‌های روزآمد باعث توسعه سریع این شرکت و کسب بیش از ۶۰ درصد سهم از بازار گردید به طوریکه در حال حاضر بیش از ۱۲۰ نفر پرسنل مجرب وظیفه تحلیل، تولید و پشتیبانی محصولات را به عهده دارند.

تحلیل نماد رافزا

✅میزان فورش رافزا در اسفند ماه ۱۷۹,۰۰۲ میلیون ریال بوده است.

✅میزان درآمد در بهمن ماه ۸۹۰ ‬ میلیون ریال گزارش شده است.

✅رافزا در دی ماه مبلغ ۱,۳۹۸ میلیون ریال درآمد خالص داشته است.

✅میزان کل در آمد رایان هم افزا از ابتدای سال مالی تا پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ مبلغ ۵۶۳,۵۶۹ میلیون ریال می باشد که میانگین درآمد ماهانه در دوازده ماه مبلغ ۴۶,۹۶۴ میلیون ریال می باشد.

عرضه اولیه ولپارس

عرضه اولیه ولپارس

چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹

زمان و شرایط عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام لیزینگ پارسیان با نماد ولپارس مشخص شد تا این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی چهارشنبه این هفته، عنوان دار هشتمین شرکت جدید سال شود.

ناظر بازار سازمان بورس اعلام کرد که عرضه اولیه ولپارس در دو روز سفارش‌گیری می‌شود. طبق این اعلام، سفارش‌گیری در نماد ولپارس روز سه‌شنبه ۱۷ تیرماه از ساعت ۱۳ تا ۱۶ و روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۸ تا ۱۰:۳۰ صورت می‌گیرد.

✅ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۱۸ تیر ماه

✅ تعداد کل عرضه: ۴۰۰ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۳۰۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۳،۰۰۰ ﷼

✅️ سقف قیمت: ۳،۲۰۰ ﷼

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۹۶ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۴.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۸۹ سهم به قیمت تقریبی ۲۹،۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه ولپارس

معرفي شركت لیزینگ پارسیان

شرکت لیزینگ پارسیان (تأسیس 1379) تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت نموده و یکی از برترین‌های صنعت لیزینگ کشور است. این شرکت از مؤسسین کانون و انجمن شرکت‌های لیزینگ ایران به شمار می‌رود.

فعالیت شرکت لیزینگ پارسیان شامل خودروی سواری و کار، لوازم‌خانگی و رایانه‌ای، تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، ماشین‌آلات صنعتی، معدنی و راه‌سازی، شناورهای دریایی و تجهیزات بندری، املاک خدماتی، اداری، تجاری و ... را در برمی‌گیرد. در حال حاضر این شرکت سبدی متنوع از فعالیت‌ها در صنعت لیزینگ را داراست. از طرفی در راستای استراتژی‌های توسعه بازار، در حال زمینه‌سازی برای ورود به حوزه لیزینگ ناوگان حمل‌ونقل هوایی است.

شرکت لیزینگ پارسیان از نظر حجم فعالیت در بین برترین‌های صنعت لیزینگ بوده و بخش عمده‌ای از بازار لیزینگ کشور را به خود اختصاص داده است. مجموعه لیزینگ پارسیان از دانش تخصصی و تجربه بالا در ارائه خدمات متمایز به اقشار مختلف جامعه برخوردار است.