بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

تحلیل شسپا

#شسپا

نام: نفت سپاهان

گروه: فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای

بازار: بورس

تعداد سهام: ۶ میلیارد

درصد سهام شناور : ٪۱۷

تاریخ تحلیل:یک شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

اهداف: میان مدت و بلند مدت ۱۲۰۰-۲۴۰۰-۲۸۰۰

شسپا

معرفی شرکت نفت سپاهان

شرکت نفت سپاهان، بزرگترین تولیدکننده روغن پایه در ایران و همچنین در سطح منطقه خاورمیانه است که محصولاتی نظیر روغن موتور، اسلاک وکس سبک و سنگین، اکسترکت و پارافین را نیز در سبد محصولات خود دارد. ظرفیت تولید شرکت برای محصولات پایه ۶۶۰ هزار تن و برای محصول نهایی ۸۰ هزار تن می باشد. به دلیل صادرات محور بودن و گستردگی طیف محصولات تولیدی، عملکرد شرکت تا حدود زیادی تحت تاثیر بهای جهانی نفت و فرآورده های نفتی است و میتوان تاثیرات رشد بهای نفت را در وضعیت عملکرد شرکت طی سنوات گذشته به وضوح مشاهده نمود.

محصولات

اصلی ترین محصولات شرکت به ترتیب شامل روغن پایه، روغن موتورهای بنزینی و گازسوز و دیزلی، روغن هیدرولیک، اسلاک وکس، اکسترکت، پارافین، ضد یخ و … می باشد که در بخش صادرات از طریق بورس کالا و یا بصورت عرضه مستقیم قراردادی خارج از بورس کالا و در بازارهای داخلی از طریق نمایندگی های فروش به بازار عرضه می گردد.

? شسپا مواد اولیه خود را از پالایشگاه نفت اصفهان #شپنا دریافت می‌کند.

افزایش ۴۷۱ درصدی سرمایه شرکت نفت سپاهان

مجمع عمومی عادی سالیانه و همچنین مجمع فوق العاده شرکت نفت سپاهان روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در محل سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد. بر اساس این گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت سپاهان راس ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۲۴ تیرماه و با حضور بیش از ۸۰ درصد سهامداران شرکت در محل سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد. در این مجمع پس از تصویب صورت های مالی مبلغ ۴۲۰ تومان به عنوان سود نقدی برای هر سهم تقسیم شد. همچنین مجمع فوق العاده شرکت نیز با دستور جلسه افزایش سرمایه در حدود ساعت ۱۱ تشکیل شد و در این مجمع نیز افزایش ۴۷۱ درصدی سرمایه شرکت از محل سود انباشته مصوب گردید. بر این اساس سرمایه شرکت از ۱۰۵ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

صورت های مالی ماهیانه

✅ شسپا عملکرد نسبتا خوبی در شهریور داشته است و فروش ۴۰۶۸ میلیارد ریالی به ثبت رسانده است. نرخ فروش نیز با کمی افت ۵۶,۲۶۱,۴۸۵ ریال بوده است.

✅ در مرداد با فروش ۴۱۷۴ میلیارد ریالی مواجه بوده است. نرخ فروش ۵۷,۵۷۸,۸۸۷ ریال است بوده است.

✅ در ماه تیر با فروش ۴۱۹۳ میلیارد ربال مواجه شده است و نرخ فروش ۶۱,۷۰۲,۲۳۷ ریال بوده است.

✅ خرداد با فروش ۴۷۹۷ میلیارد ریالی شبیه اردیبهشت ماه بود نرخ فروش با افزایش ۸۳,۱۱۱,۱۴۶ ریال شده است.

✅ اردیبهشت با فروش ۴۷۹۸ میلیارد ریالی یک عدد خوب را ثبت کرد نرخ فروش نیز با رشد ۷۷,۳۵۰,۹۱۵ ریال بوده است.

✅ در فروردین فقط ۲۸۲۵ میلیارد ریال فروش داشته نرخ فروردین ۶۹,۱۱۶,۰۲۴ ریال بوده است.

✅ جمع فروش۶ ماهه ۲۴۸۵۷ میلیارد ریال است که در مدت مشابه این عدد ۱۱۸۵۵ میلیارد ریال بوده است که ۱۰۹ درصد افزایش را به ثبت رسانده است که گزارش خوبی است.

خبر(۱۴ مهر ۱۳۹۸ )

سرانجام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت پس از گذشت دوماه از عدم اجرای تصمیم ستاد تنظیم بازار برای بازگشت قیمت فروش لوب‌کات (خوراک تولید روغن‌پایه) به‌نرخ فروش تیرماه،‌ حاضر به‌ عرضه این محصول بدون افزایش قیمت به‌ پالایشگاه‌های روغن‌سازی شد. خبری خوب برای صنعت روانکارهای کشور و البته مصرف‌کنندگان انواع روغن‌های موتوری و صنعتی که ازعرضه مناسب انواع روانکارها در بازار و عدم‌افزایش قیمت‌ها نیز حکایت دارد.

داستان افزایش قیمت خوراک تولید روغن‌پایه درکشور به‌موضوعی مهم برای فعالان صنعت روانکار تبدیل شده بود و افزایش ماهانه نرخ لوب‌کات توسط پالایشگاه‌های صنعت‌ نفت این احتمال را می‌داد تا روند تولید روغن‌های موتوری و صنعتی درکشور کاهشی چشمگیر پیدا کند. حالا اما پالایشگاه‌های صنعت‌نفت با انتشار لیست قیمت خود درمهرماه مشخص کردند بالاخره پس از دوماه کش‌وقوس به‌ مصوبه ستاد تنظیم بازار تن داده‌اند و قرار نیست سهمی درنابسامان شدن قیمت‌ها دربازار روغن‌های موتوری داشته باشند.

لوب‌کاتی که ابتدای سال گذشته تنها یک‌هزار و ۶۰۰تومان قیمت داشت، امروز با مصوبه دستوری ستاد تنظیم بازار کیلویی سه‌هزار و ۹۰۰تومان به‌فروش می‌رسد. مهرماه سال۹۷ شوک اصلی به‌پالایشگاه‌های روغن‌ساز وارد شد. آن‌هم زمانی‌که مبنای ارزی محاسبه نرخ لوب‌کات از ارز دولتی به‌نیمایی تغییر کرد و اینجا بود که قیمت هرکیلو از این محصول از دوهزار و ۳۰۰تومان به چهارهزار و ۱۰۰تومان رسید. روندی که با شکایت روغن‌سازان به‌دولت متوقف شد و در آذرماه همان سال هیات‌دولت با تخصیص یارانه ۵۰۰میلیارد تومانی به‌روغن‌سازان سعی در جبران هزینه‌های این شرکت‌ها برای مدت پنج‌ماه کرد و باز هم مبنای محاسبه را به‌ارز نیمایی برگرداند.

۵۰۰میلیارد تومانی که تنها کفاف خرید دوماه‌ و نیم پالایشگاه‌ها را داد و روغن‌سازان برای ادامه تولیدشان مجبور به‌پرداخت زیانی معادل یارانه پرداختی ازسوی دولت شدند. حالا اما از ابتدای سال۹۸ نرخ لوب‌کات آزاد شده و شرکت پخش و پالایش هرماه به‌قیمت‌های خود اضافه می‌کند.

تا جایی که دراولین روز مرداد نرخ برش نفتی به‌یک‌باره ۲۰درصد گران شد و روغن‌سازانی که تنها موفق به‌ دریافت مجوز افزایش ۷۰درصدی قیمت روغن‌های بنزینی و ۶۰درصدی روغن‌های دیزلی ازسازمان حمایت شده بودند، با شوکی بزرگ مواجه شدند.

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:

۱۳۹۹/۰۳/۱۳ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

1,028,537

4.09%

1.32M

99,216B

10.59M

فرابورس

11,696

3.10%

570,929

91,797B

2.64M

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه وپویا

عرضه اولیه وپویا

پنج شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۹

وپویا نام عرضه اولیه ای است که گفته می شود احتمالا در روزهای نزدیک و حتی شاید قبل از عرضه اولیه غزر در بازار سرمایه عرضه شود. بعد از لغو عرضه اولیه غزر که قرار بود روز ۷ خرداد ماه بهمراه عرضه اولیه آریا وارد بازار سهام شود، پیش بینی می شد که بزودی غزر به عنوان ششمین عرضه اولیه سال ۹۹ وارد بازار سهام شود اما با درصد بالایی این احتمال وجود دارد که عرضه اولیه وپویا جای آن را بگیرد و برای عرضه در بازار بورس پیش دستی کند.

شرکت سرمایه گذاری پویا متعلق به سهامی عام است و مربوط به گروه های سرمایه گذاری و واسطه های مالی می باشد. وپویا در تاریخ ۹۹/۰۲/۱۷ در فرابورس درج نماد شده است و در صورتی که مراحل گزارش گیری تایید ناظر و تکمیل مدارک انجام شود بزودی شاهد عرضه این سهم در بازار بورس خواهیم بود.

بدینوسیله به اطلاع میرساند شرکت سرمایه گذاری پویا (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ بعنوان دویست و پانزدهمین نماد معاملاتی(شصتمین شرکت در بازار اول ) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد وپویا درج گردید. سرمایه گذاری پویا در گروه سرمایه گذاری ها و زیر گروه سایر واسطه های مالی با کد ۵۶۹۹ ثبت شده است.

عرضه اولیه وپویا

شرکت سرمایه گذاری پویا

شرکت سرمایه‌گذاری پویا در تاریخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴ به صورت شرکت سهامى خاص تأسیس شده و طى شماره ۲۱۷۵۱۰ مورخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتى تهران به ثبت رسید و متعاقبا از تاریخ ۱۳۸۲/۱۲/۰۴، شروع به فعالیت نموده است. شرکت در تاریخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ و با شماره ۱۱۳۸۹ به عنوان نهاد مالی - شرکت سرمایه‌گذاری - نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. همچنین به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و مجوز شماره ۱۲۲/۱۱۶۸۲ مورخ ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۲ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسید. در حال حاضر، شرکت سرمایه‌گذاری پویا جزء واحدهاى تجارى فرعى شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر (سهامی خاص) است و واحد تجارى نهایى گروه، شرکت گروه توسعه اقتصادی تدبیر می‌باشد.

موضوع فعالیت اصلی شرکت سرمایه گذاری پویا

۱- سرمایه‌گذاری در سهام، سهم‌الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌پذیر را در اختیار نگرفته یا درآن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

۲- سرمایه‌گذاری در‌ سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق‌بهادار نمی‌دهد.

عرضه اولیه آریا

عرضه اولیه آریا

شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

عرضه اولیه #آریا

شرکت پلیمر آریا ساسول

❇ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۷ خرداد ماه

❇ تعداد کل عرضه: ۲۲۹ میلیون سهم

❇ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۱۰۰ سهم

❇ کف قیمت: ۶۵،۰۱۱ ریال

❇ سقف قیمت: ۶۵،۱۱۹ ریال

❇ حداکثر نقدینگی مورد نیاز: ۶۵۱ هزار تومان

در صورت شرکت ۳.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۵۳ سهم به قیمت تقریبی ۳۴۵،۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه آریا

زمان عرضه اولیه آریا

افسانه اروجی معاون بازار فرابورس: از یک‌‎سو مدیران آریاساسول منتظر تغییر نرخ اتان (که روی قیمت‌گذاری سهام این شرکت تاثیرگذار است) هستند و از سوی دیگر شرکت فرابورس خواهان افزایش عرضه سهام آریاساسول در راستای نقدشوندگی و هدایت نقدینگی به سمت عرضه‌های اولیه است و مذاکراتی را با مدیران این شرکت انجام داده‌ایم.

به گفته معاون بازار فرابورس در صورت موافقت مدیران آریاساسول، سهام این شرکت در روز عرضه اولیه بیشتر از ۵ درصد تعیین شده در بازار دوم فرابورس خواهد بود.

اروجی اظهار کرد: بنابراین با محاسبه زمان برای تغییر احتمالی نرخ اتان و به سرانجام رسیدن مذاکرات افزایش عرضه سهام به‌نظر می‌رسد زمان عرضه اولیه آریاساسول ۳۱ اردیبهشت‌ماه تعیین و آگهی شود.

آریا

بدینوسیله به اطلاع میرساند شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ بعنوان دویست و دوزادهمین نماد معاملاتی(یکصد و بیست و نهمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ های فرابورس ایران با نماد آریا درج گردید. پلیمر آریاساسول در گروه محصولات شیمیایی و زیر گروه تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود با کد ۴۴۱۱ ثبت شده است.

 عرضه اولیه آریا

شرکت پلیمر آریاساسول (آریا)

وجود منابع عظیم گازی و نفتی در خلیج فارس که بخش عمده‌ای از آن نیز در حوزه گازی پارس جنوبی متمرکز گردیده است، موجب شد توجه مسئولین محترم نظام و در نهایت مدیریت محترم صنعت به بازیابی این منابع و سرمایه‌گذاری در منطقه پارس جنوبی معطوف شود. از این رو برنامه ساخت ۱۷ مجتمع پتروشیمی در این منطقه از کشور، در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت. در این راستا و با توجه به برنامه‌های استراتژیک تدوین شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واگذاری مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی به بخش خصوصی با گستردگی بیشتر دنبال شد. از اولین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه عسلویه در منطقه گازی پارس جنوبی، که به منظور ایجاد ارزش افزوده در منابع گاز ایجاد شد، طرح الفین نهم بود که اجرای آن به شرکت پلیمر آریاساسول واگذار گردید.

این طرح از مجموعه طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران بود که فعالیت اولیه آن تحت مدیریت شرکت پتروشیمی پارس از اوایل سال ۱۳۷۹ آغاز و در ادامه، امور مربوط به قراردادهای اجرایی و تأمین منابع مالی آن از طریق فاینانس شروع شده بود. ولی در راستای سیاست‌های اقتصادی برنامه سوم و با توجه به اظهار علاقه شرکت SASOL از آفریقای جنوبی، جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های طرح الفین نهم، در تاریخ ۱۳۸۱/۰۱/۱۹ (آوریل ۲۰۰۲) تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ساسول آفریقای جنوبی (شعبه آلمان)، به امضاء رسید و بر مبنای آن واحد الفین و نیز دو واحد پلی‌اتیلن سبک و پلی‌اتیلن متوسط و سنگین، از شرکت پتروشیمی پارس منفک و به عنوان یک مجتمع مستقل جهت اجرا به شرکت تازه تأسیس آریاساسول واگذار گردید، به این امید که این شرکت بتواند بهترین و برترین تولیدکننده پلیمر در سطح منطقه خاورمیانه محسوب گردد.

تحلیل نماد آریا

✅میزان فورش آریا در اسفند ماه ۱۰,۶۶۷ میلیارد ریال بوده است.

✅میزان درآمد در بهمن ماه ۸,۱۵۱ ‬ میلیارد ریال گزارش شده است.

✅آریا در دی ماه مبلغ ۱۰,۳۰۱ میلیارد ریال درآمد خالص داشته است.

✅میزان کل در آمد شرکت آریا ساسول در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۸۹,۸۴۱ میلیارد ریال می باشد که میانگین درآمد ماهانه در دوازده ماه مبلغ ۷,۴۸۶ میلیارد ریال می باشد.