بورس سبز

@Bours_Sabz کانال تلگرام
!ترِیدر حرفه‌ای یک چشمش‌ به چارت است، چشم دیگرش به اخبار با سمت چپ مغزش تحلیل تکنیکال می‌کند، با سمت راست فاندامنتال

تحلیل شسپا

#شسپا

نام: نفت سپاهان

گروه: فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای

بازار: بورس

تعداد سهام: ۶ میلیارد

درصد سهام شناور : ٪۱۷

تاریخ تحلیل:یک شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

اهداف: میان مدت و بلند مدت ۱۲۰۰-۲۴۰۰-۲۸۰۰

شسپا

معرفی شرکت نفت سپاهان

شرکت نفت سپاهان، بزرگترین تولیدکننده روغن پایه در ایران و همچنین در سطح منطقه خاورمیانه است که محصولاتی نظیر روغن موتور، اسلاک وکس سبک و سنگین، اکسترکت و پارافین را نیز در سبد محصولات خود دارد. ظرفیت تولید شرکت برای محصولات پایه ۶۶۰ هزار تن و برای محصول نهایی ۸۰ هزار تن می باشد. به دلیل صادرات محور بودن و گستردگی طیف محصولات تولیدی، عملکرد شرکت تا حدود زیادی تحت تاثیر بهای جهانی نفت و فرآورده های نفتی است و میتوان تاثیرات رشد بهای نفت را در وضعیت عملکرد شرکت طی سنوات گذشته به وضوح مشاهده نمود.

محصولات

اصلی ترین محصولات شرکت به ترتیب شامل روغن پایه، روغن موتورهای بنزینی و گازسوز و دیزلی، روغن هیدرولیک، اسلاک وکس، اکسترکت، پارافین، ضد یخ و … می باشد که در بخش صادرات از طریق بورس کالا و یا بصورت عرضه مستقیم قراردادی خارج از بورس کالا و در بازارهای داخلی از طریق نمایندگی های فروش به بازار عرضه می گردد.

? شسپا مواد اولیه خود را از پالایشگاه نفت اصفهان #شپنا دریافت می‌کند.

افزایش ۴۷۱ درصدی سرمایه شرکت نفت سپاهان

مجمع عمومی عادی سالیانه و همچنین مجمع فوق العاده شرکت نفت سپاهان روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در محل سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد. بر اساس این گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت سپاهان راس ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۲۴ تیرماه و با حضور بیش از ۸۰ درصد سهامداران شرکت در محل سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد. در این مجمع پس از تصویب صورت های مالی مبلغ ۴۲۰ تومان به عنوان سود نقدی برای هر سهم تقسیم شد. همچنین مجمع فوق العاده شرکت نیز با دستور جلسه افزایش سرمایه در حدود ساعت ۱۱ تشکیل شد و در این مجمع نیز افزایش ۴۷۱ درصدی سرمایه شرکت از محل سود انباشته مصوب گردید. بر این اساس سرمایه شرکت از ۱۰۵ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

صورت های مالی ماهیانه

✅ شسپا عملکرد نسبتا خوبی در شهریور داشته است و فروش ۴۰۶۸ میلیارد ریالی به ثبت رسانده است. نرخ فروش نیز با کمی افت ۵۶,۲۶۱,۴۸۵ ریال بوده است.

✅ در مرداد با فروش ۴۱۷۴ میلیارد ریالی مواجه بوده است. نرخ فروش ۵۷,۵۷۸,۸۸۷ ریال است بوده است.

✅ در ماه تیر با فروش ۴۱۹۳ میلیارد ربال مواجه شده است و نرخ فروش ۶۱,۷۰۲,۲۳۷ ریال بوده است.

✅ خرداد با فروش ۴۷۹۷ میلیارد ریالی شبیه اردیبهشت ماه بود نرخ فروش با افزایش ۸۳,۱۱۱,۱۴۶ ریال شده است.

✅ اردیبهشت با فروش ۴۷۹۸ میلیارد ریالی یک عدد خوب را ثبت کرد نرخ فروش نیز با رشد ۷۷,۳۵۰,۹۱۵ ریال بوده است.

✅ در فروردین فقط ۲۸۲۵ میلیارد ریال فروش داشته نرخ فروردین ۶۹,۱۱۶,۰۲۴ ریال بوده است.

✅ جمع فروش۶ ماهه ۲۴۸۵۷ میلیارد ریال است که در مدت مشابه این عدد ۱۱۸۵۵ میلیارد ریال بوده است که ۱۰۹ درصد افزایش را به ثبت رسانده است که گزارش خوبی است.

خبر(۱۴ مهر ۱۳۹۸ )

سرانجام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت پس از گذشت دوماه از عدم اجرای تصمیم ستاد تنظیم بازار برای بازگشت قیمت فروش لوب‌کات (خوراک تولید روغن‌پایه) به‌نرخ فروش تیرماه،‌ حاضر به‌ عرضه این محصول بدون افزایش قیمت به‌ پالایشگاه‌های روغن‌سازی شد. خبری خوب برای صنعت روانکارهای کشور و البته مصرف‌کنندگان انواع روغن‌های موتوری و صنعتی که ازعرضه مناسب انواع روانکارها در بازار و عدم‌افزایش قیمت‌ها نیز حکایت دارد.

داستان افزایش قیمت خوراک تولید روغن‌پایه درکشور به‌موضوعی مهم برای فعالان صنعت روانکار تبدیل شده بود و افزایش ماهانه نرخ لوب‌کات توسط پالایشگاه‌های صنعت‌ نفت این احتمال را می‌داد تا روند تولید روغن‌های موتوری و صنعتی درکشور کاهشی چشمگیر پیدا کند. حالا اما پالایشگاه‌های صنعت‌نفت با انتشار لیست قیمت خود درمهرماه مشخص کردند بالاخره پس از دوماه کش‌وقوس به‌ مصوبه ستاد تنظیم بازار تن داده‌اند و قرار نیست سهمی درنابسامان شدن قیمت‌ها دربازار روغن‌های موتوری داشته باشند.

لوب‌کاتی که ابتدای سال گذشته تنها یک‌هزار و ۶۰۰تومان قیمت داشت، امروز با مصوبه دستوری ستاد تنظیم بازار کیلویی سه‌هزار و ۹۰۰تومان به‌فروش می‌رسد. مهرماه سال۹۷ شوک اصلی به‌پالایشگاه‌های روغن‌ساز وارد شد. آن‌هم زمانی‌که مبنای ارزی محاسبه نرخ لوب‌کات از ارز دولتی به‌نیمایی تغییر کرد و اینجا بود که قیمت هرکیلو از این محصول از دوهزار و ۳۰۰تومان به چهارهزار و ۱۰۰تومان رسید. روندی که با شکایت روغن‌سازان به‌دولت متوقف شد و در آذرماه همان سال هیات‌دولت با تخصیص یارانه ۵۰۰میلیارد تومانی به‌روغن‌سازان سعی در جبران هزینه‌های این شرکت‌ها برای مدت پنج‌ماه کرد و باز هم مبنای محاسبه را به‌ارز نیمایی برگرداند.

۵۰۰میلیارد تومانی که تنها کفاف خرید دوماه‌ و نیم پالایشگاه‌ها را داد و روغن‌سازان برای ادامه تولیدشان مجبور به‌پرداخت زیانی معادل یارانه پرداختی ازسوی دولت شدند. حالا اما از ابتدای سال۹۸ نرخ لوب‌کات آزاد شده و شرکت پخش و پالایش هرماه به‌قیمت‌های خود اضافه می‌کند.

تا جایی که دراولین روز مرداد نرخ برش نفتی به‌یک‌باره ۲۰درصد گران شد و روغن‌سازانی که تنها موفق به‌ دریافت مجوز افزایش ۷۰درصدی قیمت روغن‌های بنزینی و ۶۰درصدی روغن‌های دیزلی ازسازمان حمایت شده بودند، با شوکی بزرگ مواجه شدند.

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:

۱۳۹۹/۰۵/۱۵ شاخص کل بورس در پایان روز

بازار

شاخص

تغییرات شاخص

تعداد معاملات

ارزش معاملات

حجم معاملات

بورس

2,034,186

1.96%

2.92M

192,520B

8.96B

فرابورس

21,122

0.21%

2,85M

69,093B

2.80B

اخبار مرتبط با بورس

قوانین سایت بورس سبز

⚡سهام های معرفی شده حاصل تحلیل و تجربه تیم بورس سبز میباشد و مسئولیت خرید به عهده خریدار می باشد.

⚡کانال VIP، سهام فروشی و سبد گردانی نداریم.

⚡معرفی سهم ها به صورت رایگان است و با حمایت گروهی سهام های معرفی شده را به اهداف می رسانیم.

⚡در هنگام خرید سهام به تاریخ تاریخ تحلیل دقت کنید.

⚡برای مدتی سهام های معرفی شده در سایت را زیر نظر بگیرید و خرید انجام ندهید تا از سیگنال های معرفی شده اطمینان حاصل کنید.

⚡حتما به صورت پله ای و در چند مرحله خرید شود.

⚡تک سهم نباشید و حتما سبد خرید داشته باشید.

⚡حمایت ها، مقاومت ها و اهداف سهم را در نظر بگیرید.

⚡سهام را با دید میان مدت بخرید و با اولین منفی یا اولین مثبت فروشنده نباشید.

⚡ساعات پایانی روز برای خرید سهم مناسب تر میباشند.

درباره ما

سايت بورس سبز متشكل از يك تيم قدرتمند و حرفه اي از تحليل گران بازار بورس است که در بازار بورس و سایر بازارهاي مالي مشغول فعاليت می باشد. با توجه به تجربيات بالا و دانش مرتبط، سايت بورس سبز به منظور پوشش حداكثري نيازهاي معامله گران بازار بورس راه اندازي شده است.

تيم مديريتي و تحليلي بورس سبز ارائه بهترين خدمات با بهترين كيفيت به كاربران محترم را وظيفه خود دانسته و اميدواراست با راهنمايي هاي شما كاربران فرزانه و فرهيخته در بهبود ارايه خدمات گام هاي موثري برداشته و به اهداف راهبردي خود دست يابد.

ما در بورس سبز به شما کمک می‌کنیم:

• منبع درآمد دیگری برای خودتان بسازید.

• ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید.

• از سرمایه‌تان برای کسب سود استفاده کنید.

• سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید.

تحلیل بنیادی
تحلیل تکنیکال

نمونه ای از سهم های معرفی شده

نمونه ای از سیگنال های معرفی شده توسط تیم تحلیل بورس سبز در سال 1398

خمحرکه

110 %

غالبر

220 %

لبوتان

100 %

معرفی کانال های تلگرام بورسی

دسترسی سریع به اطلاعات در بورس اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی اطلاعات و اخبار در زمان کمی می‌تواند تغییرات زیادی در روند بازار ایجاد کند. سرعت در انتقال پیام، دسترسی و استفاده آسان روی موبایل و تبلت و کامپیوتر باعث شده گروه‌های تلگرامی بورسی رونق بیشتری از انجمن‌های گفتگو داشته باشند.

کانال های تلگرام بورس برای نمادهای زیادی ایجاد شده است و بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بورس در این گروه‌ها به گفتگو، تبادل نظر، درج خبر و تحلیل می‌پردازند.

افرادی که قصد دارند سیگنال های خرید یک تحلیلگر را دنبال کنند قطعا در اولین مرحله به بررسی سوابق تحلیلگر می پردازند و برای این کار پیش روی خود دو راه بیشتر نمیبینند:

الف: به سابقه ای که تحلیلگر از خود ارائه می داد اعتماد می‏ کردند

ب: با روش آزمون و خطا مدتی سیگنال های تحلیلگر را دنبال می کردند و در صورت جلب رضایت از سیگنال های بعدی او استفاده می کردند.

پیشنهاد سایت بورس سبز روش دوم میباشد.

کانال بورس سبز

کانال
جزییات و لینک عضویت

♻️ مطالب کانال صرفا نظرات شخصی میباشد، لذا مسئولیت خرید و فروش بر عهده خود شماست.

⭕️سبدگردانی، کانال وی آی پی، سیگنال فروشی و مشاوره نداریم.

آموزش تحلیل سهام

تحليل بنيادي

آموزش تحليل بنيادي سهام

تحليل بنيادي با توجه به عوامل تاثيرگذار بر اقتصاد شرکت‌ها از جمله بررسي فرصت‌ها، تهديدها، نقاط ضعف و ...

تحليل تکنيکال

آموزش تحليل تکنيکال سهام

تحليل تکنيکال، تحليلي است که براساس بررسي حرکات قيمت در گذشته، به بررسي و پيش‌بيني آينده …

افزايش سرمايه و روش هاي افزايش سرمايه

يکي از اصطلاحات رايج که در بازار سرمايه با آن سروکار داريم، مفهوم افزايش سرمايه...

تابلو خواني و بازار خواني در بورس

يکي از نيازهاي يک سرمايه گذار بعد از ورود به بازار سرمايه اين است که به تابلو خواني...

اخبار بورسی

عرضه اولیه امین

عرضه اولیه امین

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

✅ تاریخ عرضه: چهارشنبه ۱۵ مردادماه

✅ تعداد کل عرضه: ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۳۰۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۹،۸۰۰ ریال

✅️ سقف قیمت: ۱۰،۴۰۰ ریال

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۳۱۲ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۵.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۱۹۰ سهم به قیمت تقریبی ۱۹۸ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می رساند در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ تعداد ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت "تامین سرمایه امین" به عنوان پانصد و چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی" گروه "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی" و طبقه "فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر" در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد امین به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. عرضه اولیه امین

شرکت تامین سرمایه امین

تامین سرمایه امین اولین بانک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران است؛ که از ۲۸ فروردین ۱۳۸۷ تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار رسماً فعالیت خود را در حوزه بانکداری سرمایه‌گذاری (تأمین مالی) در ایران آغاز کرده‌است. هم اکنون، مشاور پیشین شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، سلمان خادم‌الملّه مدیرعامل تأمین سرمایه امین است. او چهارمین مدیرعامل این شرکت پس از محمد آرام و علی سنگینیان و سعید بداغی است.

تامین سرمایه امین که اولین شرکت تامین سرمایه بازار سرمایه ایران به شمار می‌رود، در بیست و دومین همایش ۱۰۰ شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۷ برای سومین بار و دومین سال پیاپی رتبه نخست گروه واسطه گری‌های مالی ایران را از آن خود کرد. بر اساس جدیدترین (نوزدهمین) رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100)، تأمین سرمایه امین با ۵۴ پله صعود نسبت به سال ۹۴، رتبه ۲۳۸ ام را در میان ۵۰۰ شرکت برتر ایرانی کسب کرد.

عرضه اولیه شاروم

عرضه اولیه شاروم

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

✅ تاریخ عرضه: سه شنبه ۱۴ مردادماه

✅ تعداد کل عرضه: ۱۰۵ میلیون سهم

✅️ حداکثر سهمیه قابل تخصیص به هر کد: ۴۰ سهم

✅️ کف قیمت: ۶،۲۰۰ ﷼

✅️ سقف قیمت: ۶،۳۰۰ ﷼

✅️ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۲۵ هزار تومان

♻️ در صورت شرکت ۵.۵ میلیون کد بورسی در این عرضه، به هر کد ۱۵ سهم به قیمت تقریبی ۹ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

عرضه اولیه شاروم

درج نماد شاروم در فرابورس

امروز ۳۰ تیرماه رسما پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در فرابورس درج گردید و فرابورس زمان عرضه این نماد را متعاقبلا اعلام خواهد کرد.

گفته ها از احتمال عرضه اولیه این نماد در هفته جاری و در غیر این صورت به احتمال زیاد هفته آینده خواهد بود. پتروشیمی ارومیه(شارومدر گروه محصولات شیمیایی بورس و در زیرگروه تولید کود و ترکیبات نیتروژن درج نماد شد.

عرضه اولیه شاروم

پتروشیمی ارومیه

پتروشیمی ارومیه در جنوب غربی شهرستان ارومیه، کیلومتر ۳۰ جاده ارومیه – مهاباد در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار با محوطه صنعتی به وسعت ۵۰ هکتار و ۶۰ هکتار فضای سبز و استخرهای پساب احداث شده است. مواد اولیه مجتمع، اوره آمونیاک، گوگرد است و آب مورد نیاز آن از دو حلقه چاه در جوار مجتمع تأمین می گردد.

مجتمع دارای ۳ واحد فرآیندی تولید کریستال ملامین، سولفات آمونیم و اسید سولفوریک و نیز سرویسهای جانبی تأمین کننده آب، بخار، هوا، نیتروژن، توزیع برق و مخازن است.

طرح های جدید تولید سولفات پتاسیم و اسید کلریدریک نیز در سال ۱۳۹۷ به واحدهای تولیدی مجتمع پتروشیمی ارومیه اضافه شده است.طرح های جدید دیگری قرار است به واحدهای مجتمع اضافه گردند.

تاریخچه احداث ملامین در ایران به سال ۱۳۴۵ بر می گردد از آن زمان اقداماتی برای اخذ تکنولوژی تولید کریستال ملامین از طرف شرکت ملی صنایع پتروشیمی آغاز شد، ولی به علت عدم پذیرش شرکت های صاحب لیسانس، بدون رسیدن به نتیجه متوقف شد. از سال ۱۳۶۸ اقدامات همه جانبه ای آغاز گردید و ضمن تماس با کلیه شرکت های صاحب این تکنولوژی، شرکت CNCCC چین آمادگی خود را برای فروش دانش فنی تولید کریستال ملامین اعلام نمود و قرارداد مربوطه در مرداد ماه ۱۳۶۹ منعقد گردید. در اواخر همان سال، طراحی سرویس های جانبی به شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی واگذار شد.

عملیات ساختمانی از سال ۱۳۷۰ شروع شد و متعاقب آن نصب تجهیزات فرآیندی توسط پیمانکار ایرانی از اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۱ آغاز گردید و با تأمین تجهیزات سرویس های جانبی فعالیتهای ساختمان و نصب آنها از مهر ماه ۱۳۷۱ بوسیله پیمانکار ایرانی انجام پذیرفت و سرانجام در شهریور ماه ۱۳۷۴ با پایان یافتن عملیات نصب و پیش راه اندازی مجتمع رسماً افتتاح شد و بهره برداری ار واحدهای جانبی و فرآیندی آغاز گردید.

تولیدات پترروشیمی ارومیه ۴۰۰۰ تن کریستال ملامین و ۴۰۰۰۰ تن سولفات آمونیم و ۵۰۰۰۰ اسید سولفوریک در سال است.

واحد دو جذبی اسید سولفوریک DCDA ، با ظرفیت تولید ۱۵۰ تن در روز با غلظت بالای ۹۸% در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید. این واحد توانایی کار در بین ۳۰-۱۱۰ درصد ظرفیت را دارا می باشد.